AktualitātesJaunumi

Seminārā RUPORS trenēs institūciju profesionāļus par komunikāciju krīzes situācijās

7. maijā Latvijas Kara muzeja filiāles telpās Saldus novada Zirņu pagasta „Airītēs”, notiks Zemessardzes organizētais komunikācijas seminārs RUPORS, lai stiprinātu Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un tās atbildības teritorijas valsts un pašvaldību iestāžu komunikācijas speciālistu un citu atbildīgo amatpersonu vienotu izpratni par komunikācijas nozīmi un metodēm militāra apdraudējuma gadījumā.

Seminārā piedalīsies pārstāvji no Kurzemes un Zemgales reģiona valsts un pašvaldību iestādēm – pilsētu un novadu domēm, Zemessardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes pārstāvji, kuru darba pienākumi saistīti ar sabiedrības informēšanu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta reģionālo struktūrvienību vadītājas.

Seminārs vienlaikus būs arī mācības ar mērķi pilnveidot komunikācijas speciālistu un citu atbildīgo personu zināšanas par krīzes komunikāciju valsts apdraudējuma situācijās. Praktiskajā daļā semināra dalībnieki izvērtēs katras institūcijas iespējas un resursus, lai efektīvi informētu sabiedrību, kā arī izstrādās krīzes komunikācijas plānu modelētam krīzes scenārijam.

Zemessardzes rīkotu semināru RUPORS norise Latvijā aizsākās 2023. gadā, lai informētu sabiedrību par Civilās aizsardzības komisiju sēdēs pieņemtajiem lēmumiem, tālāko rīcību un institūciju sadarbību tieši komunikācijas jomā. Tā iespējams nodrošināt operatīvu, skaidru un izsmeļošu informāciju  iedzīvotājiem, kas ievērojami atvieglo atbildīgo dienestu darbu.

Vienota komunikācijas izpratne militāra apdraudējuma gadījumā ir īpaši būtiska, jo tā nodrošina ne vien koordinētu un mērķtiecīgu informācijas apmaiņu starp visām iesaistītajām institūcijām un sabiedrību, bet arī palīdz mazināt dezinformācijas izplatīšanās risku, veicina savlaicīgu un atbilstošu reakciju, kā arī palielina uzticēšanos valsts institūciju rīcībai un iestādēm kopumā.

Līdz šim notikušie kopējie militāro un civilo struktūru vingrinājumi ievērojami uzlabojuši izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, kurā viens no mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.