Vakcinācija pret ērču encefalītu bērniem

Visi bērni, kuriem deklarētā dzīvesvieta ir Kuldīgas novadā, ir tiesīgi 2024. gadā saņemt valsts apmaksāto vakcināciju pret ērču encefalītu, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Kuldīgas novads arī 2024. gadā ietilpst to novadu grupā, kuros, saskaņā ar SPKC datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu – vidēji 90,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju (2019 – 2023. gada dati). Šajos tā sauktajos endēmiskajos novados, bērni var vakcinēties bez maksas, lai samazinātu saslimšanas un komplikāciju risku.

Vakcināciju bērniem no viena līdz 18 gadu vecumam plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā – lai bērns saņemtu vakcināciju bez maksas, viņam jābūt deklarētam Kuldīgas novadā. Gadījumā, ja bērns ir deklarēts Kuldīgas novadā, bet reģistrējies pie ārsta ārpus šīs teritorijas, ir nepieciešama iepriekšēja vienošanās, ka bērnu vakcinēs ģimenes ārsts, kura pamatprakse atrodas Kuldīgas novadā. Bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus ar valsts apmaksāto vakcināciju pret ērču encefalītu vakcinē visā Latvijas teritorijā, neatkarīgi no dzīvesvietas.